Голова обласної ради та віце-консул Генерального Консульства Республіка Польща у Луцьку обговорили напрямки співпраці

У Тернополі перебував віце-консул Марек Запур. Під час зустрічі із Віктором Овчаруком порушувалося питання щодо права власності на територію, прилеглу до монастиря «Згромадження сестер Непорозчого Зачаття Діви Марії» Львівської Архідієцезії Римо-католицької церкви, що розташований у селі Язлівець Бучацького району.

Очільник обласної ради Віктор Овчарук подякував високоповажному гостю за візит на Тернопільщину і зазначив, що дане питання розглядалося на засіданні постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та розвитку села. «Тернопільська обласна рада чітко працює згідно із чинним законодавством, – наголосив голова обласної ради. – Законодавчі акти не дозволяють обласній раді приймати будь-яке рішення з цього питання, оскільки для  вилучення частини ділянки, яка зараз перебуває у користуванні Язловецького обласного протитуберкульозного санаторію, потрібна згода Язловецької громади. Без такої згоди клопотання монастиря  задовольнити просто нереально».

Начальник відділу з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної політики, природокористування та земельних відносин Ірина Шумада представила гостю необхідні документи, що підтверджують сказане.

Водночас під час зустрічі голова обласної ради порушив ще одну нагальну проблему – складну процедуру отримання віз, черги під банками, невідкриту діяльність візових центрів. «Розумію, що це не є компетенцією Консульства, однак прошу Вас донести інформацію до Міністерства закордонних справ Польщі та до Посольства. – наголосив Віктор Овчарук. – Польща є нашим союзником на шляху до Євросоюзу, Ваша країна підтримує Україну у боротьбі із проросійським агресором та є нашим щирим союзником. Однак, такі проблеми перекреслюють сказане на найвищому рівні».

Начальник відділу аналізу виконання програм, залучення інвестицій та промоції області Тарас Борук додав, що до обласної ради надходить чимало звернень щодо наведених проблем.

Віце-консул Марек Запур запевнив керівника обласної ради, що  польська сторона володіє такою інформацією та буде намагатися  усунути недоліки.

Сторони домовилися  й надалі розвивати успішні та перспективні українсько-польські проекти, сприяти поглибленню співпраці між двома братніми державами у різних сферах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *