Миколаївщина: суд визнав недійсними вибори по округу в Шевченківській ОТГ

Жовтневий районний суд Миколаївської області 27 січня визнав недійсними результати перших виборів депутатів Шевченківської об`єднаної територіальної громади по одномандатному виборчому округу №2, про це повідомляє сайт МОЛНИЯ INFO з посиланням на Прес-службу Громадянської мережі ОПОРА.

Нагадаємо, що 18 грудня минулого року пройшли перші вибори в Шевченківській ОТГ.

Так, було виявлено, що в бюлетенях по округу №2 ім’я кандидата Олега Бобера було помилково змінено на Анатолій.

WP_20170208_16_18_07_Pro

Кандидат подав до суду адміністративний позов, в якому просив визнати, що змінене ім’я у виборчому бюлетені вплинуло на результат волевиявлення виборців, а також визнати незаконною постанову  Шевченківської сільської виборчої комісії Вітовського району Миколаївської області від 19 грудня 2016 року №10, в якій СВК вирішила, що змінене ім’я є технічною помилкою та не вплинуло на результат волевиявлення. Крім того, кандидат вимагав призначити повторні вибори на окрузі.

Жовтневий райсуд визнав, що рішення Шевченківської СВК було протиправним, оскільки, на думку суду,  розглядати питання про визнання недійсними результатів виборів на відповідному окрузі можливо лише після встановлення підсумків голосування і складання протоколу територіальною виборчою комісією.

Також суд прийшов до переконання, що помилка в бюлетенях вплинула на результати виборів, тому Жовтневий районний суд визнав результати перших виборів депутатів Шевченківської ОТГ 18 грудня 2016 року по одномандатному виборчому округу №2 недійсними. Заяву про проведення  повторних виборів суд залишив без розгляду, оскільки це не входить до його повноважень (згідно з ЗУ «Про місцеві вибори» повторні вибори призначає відповідна територіальна виборча комісія).

Шевченківська сільська виборча комісія під час засідання 8 лютого вирішила прийняти рішення суду до відома, зазначивши, що, оскільки суд визнав вибори на окрузі недійсними, одна не прописав процедурні дії щодо проведення повторних виборів, СВК не має права призначати їх своїм рішенням. Крім того, комісія зазначила, що згідно зі статтею 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» не в змозі достроково припинити повноваження депутата Шевченківської місцевої ради, обраним від округу №2.

Як зазначає юрист Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, комісія повинна звернутись до суду для роз’яснення порядку виконання рішення.

«Жовтневий районний суд визнав недійсними результати перших виборів депутатів Шевченківської об’єднаної територіальної громади Вітовського району Миколаївської області по одномандатному виборчому округу №2. Таким чином, повинна йти мова не про дострокове припинення повноважень депутата, а про те, що юридичний факт, внаслідок якого депутат набув повноважень, визнаний судом недійсним. З іншого боку, як суб’єкт владних повноважень, територіальна виборча комісія діє виключно в межах та у спосіб передбачений законом, а закон не передбачає порядку дій комісії у випадку визнання судом виборів депутата недійсними», — зазначила Коцюруба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *