Уперше за 15 років знайшли малюнок да Вінчі

Малюнок Леонардо да Вінчі вартістю 15 млн євро випадково знайшли в Парижі. Його виявили серед стосу замальовок, які в березні приніс до аукціонного дому “Таян” пенсіонер із центральної Франції. Чоловік побажав залишитися анонімним. Картини належали його батькові. Хотів дізнатися їхню вартість. Звернувся до працівників аукціонного дому Таде Праде.

— Пригадую, я того дня поспішав. Але одразу помітив цікавий малюнок приблизно XVI століття. Подумав, його варто ретельно дослідити, — розповів Праде.

Експерти визначили, що твір намалювали лівою рукою. Да Вінчі був шульгою. На звороті виявили нотатки і схеми, що стосуються оптики — ще одного захоплення художника.

Здогадку підтвердила Кармен Бамбах, фахівець із творчості да Вінчі із Музею мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку. Вона була вражена побаченим. Малюнок, безперечно, належить перу да Вінчі, наголосила. Твір датували 1482–1485 роками — раннім періодом творчості майстра. Тоді художник жив у Мілані.

Це перша робота Леонардо, знайдена за останні 15 років. На полотні зображений святий Себастьян, який жив у ІІІ ст. н. е. Наприкінці життя зазнав мученицької смерті за християнську віру. Його допитував особисто римський імператор Діоклетіан. Наказав відвести за місто, прив’язати до дерева й розстріляти з луків. Леонардо да Вінчі зобразив момент страти Себастьяна. Його руки заведені за дерево, а погляд спрямований до неба.

Власник малюнка відреагував на звістку спокійно.

— Я задоволений. Однак маю інші інтереси в житті, крім грошей, — пояснив він.

741063_1_w_300

Джерело: Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *